Работейки в областта на естетичната дентална медицина, ние не само лекуваме зъби, а проектираме и постигаме нов дизайн на усмивката. Зъболекарите отлично познаваме анатомията и кръвоснабдяването в областта на лицето, затова ние ще изберем най-добрият подход и техника, така че корекцията да е естествена и безопасна.
Поставянето на филъри е подходяща процедура за запълване на назолабиалните и ветрилообразните бръчки около устата, за подчертаване на устния контур, увеличаване на обема на устните и др.
За естествени и дълготрайни резултати в практиката си използвам швейцарските филъри Apiline. Те са със 100% омрежена хиалуронова киселина. Хиалуроновата киселина се произвежда естествено в човешкото тяло и нейните ползи са въплътени в патентованата A.P.R.I. технология. Продукта е с оптимален вискозитет – перфектно мек и естествен вид, отлична продължителност на резултатите, доказана безопасност – CE марка и данни от клинични проучвания, лесно инжектиране и минимално време за възстановяване.
Ботокс се прилага в случаите, когато трябва да се изгладят мимическите бръчки по лицето и шията, около очите, около устните. Но освен за подмладяване, ботокс се използва и за лечение на някои проблеми в денталната медицина.
– За корекция на т.нар. гингивална усмивка. Приемаме за „нормална“ усмивка тази, при която горните зъби се показват до границата им с венеца, но при някои хора усмивката показва целите венци над горните зъби. Тези хора се притесняват да се усмихват спокойно, което им причинява дискомфорт в ежедневната комуникация. Проблемът има лесно и ефективно решение – с помощта на ботулинов токсин намаляваме тонуса на мускулите, които издърпват нагоре горната устна при усмивка.
Бруксизмът е нарушена функция на дъвкателният апарат, която се характезира с несъзнателно стискане и скърцане със зъби. Дължи се най-често на стрес, напрежение, „неудобни“ пломби, корони, мостове, протези. Най-често се проявява нощем, поради което повечето хора не го забелязват. Това, което сигнализира, че имате такъв проблем е болки в челюстите, изтръпване на зъбите и дъвкателните мускули, особено силно сутрин след събуждане. В някои случаи скърцането със зъби може да доведе и до сериозни проблеми, като изтриване на зъбите с понижение на захапката (което е и причина за проблеми с долночелюстната става) , счупване, разклащане или дори загуба на зъб.
Лечението се свежда до: – премахване на рисковите фактори и стресови ситуации
– изработват се прозрачни защитни шини, с които се спи нощем
– инжектиране на ботулинов токсин в дъвкателната мускулатура, който я релаксира и пациентът не може да стиска със зъби, дори и да иска